СЛУХАЧІ ІНСТИТУТУ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ КЕРІВНИХ КАДРІВ ПОГЛИБЛЕНО ВИВЧАЛИ ПРІОРИТЕТИ СОЦІОГУМАНІТАРНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ

8-9 вересня 2015 року в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України для керівників та спеціалістів центральних, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування проведено тематичний короткостроковий семінар «Загальнонаціональні пріоритети та регіональні особливості соціогуманітарного розвитку в контексті євроінтеграційних процесів. Вимушена міграція в Україні». В роботі семінару взяли участь провідні фахівці-практики, експерти, відомі науковці.

Директор Департаменту з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України Державної міграційної служби України Алла Чередніченко окреслила основні принципи міграційної політики в Україні, та детально зупинилась на шляхах її реалізації, зокрема на проблемах реєстрації, отримання банківських послуг переселенцями з Криму, Донецької, Луганської областей,  учасниками АТО. Особливу увагу було приділено формуванню Єдиного державного демографічного реєстру України.

Висвітленню особливостей гуманітарної безпеки України присвятив свій виступ завідувач відділу гуманітарної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Сергій Здіорук, вказавши на важливість використання інтелектуального потенціалу для забезпечення гуманітарної безпеки в державі. Наскрізною ідеєю сучасного реформування держави повинно бути розуміння того, що освіта і наука покликані бути локомотивами результативних та ефективних змін.

Можливості інформаційного суспільства в Україні та виклики, які постають перед ним були предметом аналізу завідувача відділом досліджень інформаційної безпеки та розвитку інформаційного суспільства Національного інституту стратегічних досліджень Дмитра Дубова. На його думку, визнані світом показники України як одного з лідерів аутсорсингу є у стратегічній перспективі не позитивною, а негативною характеристикою. Україна має забезпечити функціонування цілісних комплексів виробництва, починаючи від ідеї (стартапу) і закінчуючи її впровадженням на практиці.

Під час зустрічі з завідувачем кафедри світового господарства та міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олександром Шнирковим учасники семінару розглянули соціальні та гуманітарні аспекти співпраці України зі світовою спільнотою в рамках міжнародних економічних об’єднань.

Питання реалізації в Україні Конвенції ЮНЕСКО в галузі культури та міжкультурного діалогу розглянув директор Українського центру культурних досліджень Олександр Буценко, ознайомивши учасників семінару з особливостями збереження та відродження матеріальної і нематеріальної культурної спадщини; розвитком мистецтв, культурним плюралізмом та міжкультурним діалогом.

З поняттям медіакультури особистості учасників семінару познайомила заступник директора Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Інна Бєлінська, окресливши її структуру, складові, типи споживачів медіапродукту, специфіку розуміння медіа текстів, принципи критичного мислення та правила встановлення достовірності інформації.

Безпековий аспект соціальної та гуманітарної політики держави презентувала доцент кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Національної академії Олена Бортнікова, яка привернула увагу слухачів до компонентів середовища безпеки, загроз національній безпеці України, системи соціальної безпеки, основних чинників загроз національній безпеці у соціальній сфері, напрямів державної політики України щодо соціальної сфери.

Семінар мав на меті поглиблення знань слухачів щодо засад та пріоритетів державної соціогуманітарної політики, основних стратегій забезпечення соціальної та гуманітарної безпеки в країні, формування єдиного гуманітарного простору України. Також у ході семінару було обговорено проблеми міграційної політики та шляхи їх вирішення в рамках довгострокової стратегії розвитку країни.

На думку учасників семінару, розглянута тематика є надзвичайно корисною для їх професійної діяльності, оскільки поєднує глибокий аналіз проблем, притаманних сьогоднішньому українському суспільству та яскраві приклади їх вирішення в практичній діяльності органів влади в різних регіонах України.

По завершенню заходу учасники отримали відповідні свідоцтва про участь у тематичному короткостроковому семінарі.

Наша адреса

04050, Україна

м. Київ,

вул. Академіка Ромоданова, 12/2

Телефон/факс:

(044) 483-76-02

моб. тел.:

(050) 974 89 62,

(068) 765 70 18

© ІПКК НАДУ при Президентові України 

Proudly made by Wix.com

  • facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now