Зустріч Міністра охорони здоров'я України Раїси Богатирьової зі слухачами Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів

    10 жовтня 2013 року у рамках професійного навчання в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України відбулася тематична зустріч Міністра охорони здоров'я України Раїси Богатирьової із головами районних рад, слухачами Інституту, які підвищують кваліфікацію відповідно до Плану-графіка навчання, науково-педагогічними співробітниками, аспірантами, магістрантами кафедри парламентаризму та політичного менеджменту, кафедри управління охороною суспільного здоров'я, слухачами Вищої школи державного управління Національної академії.

Свій виступ Раїса Богатирьова розпочала із запалення свічі жалоби на вшанування пам'яті загиблих медиків-лікарів: "Відомі слова: "Світячи іншим - згораю сам" належать відомому голландському анатому XVII ст. Ніколасу ван Тульпу. Свічка, що горить, є символом медицини і відображає категорії обов'язку й совісті в медичній професії".

       В умовах глобальних реформ усіх сфер суспільного життя, наголосила Міністр охорони здоров'я України, кардинально змінюється підхід до функціонування системи охорони здоров'я, реформування якої проводиться відповідно до Програми економічних реформ Президента України Віктора Януковича "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" у рамках виконання розділу "Реформа медичного обслуговування" та адаптовано до вимог європейських стандартів надання медичних послуг.

    "Пріоритетом будь-якої країни є здоров'я людей. Кожна країна прагне до побудови найкращої та найбільш справедливої системи охорони здоров'я, яка дозволяє максимально охопити населення доступними медичними послугами високої якості. Українська медична галузь, незважаючи на складну соціально-економічну ситуацію у світі, відважилася на рекордні, системні, абсолютно вмотивовані зміни в охороні здоров'я. За останні роки Україна демонструє виконання зобов'язань, які вона на себе взяла. Це надзвичайно складна робота! Проте, як вчили древні, "Non progredi est regredi" (не йти вперед - означає відступати)", - сказала керівник міністерства.

За словами Раїси Богатирьової в Україні згідно з останніми соціологічними опитуваннями професія лікаря входить до десятки найпрестижніших. Медичні кадри нині розглядаються як стратегічний капітал, який повинен відповідати унікальному комплексу вимог. І тут важливе, насамперед, покликання та мобілізація всіх фізичних і моральних сил.

    Міністр охорони здоров'я України підкреслила, що в умовах переходу на європейські стандарти життя реформування вітчизняної системи охорони здоров'я має відбуватися за трьома напрямами: первина медична допомога, материнство і дитинство, екстрена медична допомога. "Ми повинні впевнено рухатися вперед, вірити в перспективу, мати надійних партнерів на цьому шляху", - акцентувала Раїса Василівна.

Свою промову Раїса Богатирьова завершила цитатою французького філософа Андре Моруа із праці "Про покликання лікаря": "Завтра, як і сьогодні, будуть хворі. Завтра, як і сьогодні, знадобляться лікарі. Як і сьогодні, лікар збереже свій сан жерця, а разом з ним і свою страшну, все зростаючу відповідальність. Медична наука стане ще точнішою, її оснащення збільшиться, але поруч із нею, як і сьогодні, буде стояти, збереже своє місце в медицині лікар класичного типу - той, чиїм покликанням залишиться людське спілкування з пацієнтом. І як колись, він буде утішати страждальців і підбадьорювати полеглих духом. З'являться нові чудеса. І з'явиться нова відповідальність. Медики всіх країн будуть, як і сьогодні, пов'язані єдиною лікарською мораллю. Завтра, як і сьогодні, людина в медичному халаті буде рятувати життя стражденному. І життя лікаря залишиться таким же, як і сьогодні, - важким, тривожним, героїчним й піднесеним".

   Голова Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області Василь Попович подякував Раїсі Василівні за цікавий і ґрунтовний виступ, побажав професійних здобутків на державницькій ниві та запевнив, що для нього і його колег реформування медичної галузі на місцевому рівні є пріоритетним завданням, реалізація якого узгоджується з потребами територіальних громад.

Наша адреса

04050, Україна

м. Київ,

вул. Академіка Ромоданова, 12/2

Телефон/факс:

(044) 483-76-02

моб. тел.:

(050) 974 89 62,

(068) 765 70 18

© ІПКК НАДУ при Президентові України 

Proudly made by Wix.com

  • facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now