ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ЛІДЕРСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВИВЧАЛИ СЛУХАЧІ 
ІНСТИТУТУ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ КЕРІВНИХ КАДРІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ

       10–11 вересня 2015 року в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії відбувся тематичний короткостроковий семінар-тренінг «Політичне лідерство. Лідерство в управлінській діяльності». Програма семінару спрямована на вивчення питань становлення політичного лідерства, здатного забезпечити професійне управління в державі, розвитку політичного лідерства, як одного з важливих чинників соціальної стабільності в країні та стимулювання лідерства.

    У рамках семінару тренінг “Резонансне управлінське лідерство” провела професор кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії Людмила Пашко, в процесі якого слухачі з великою цікавістю обговорювали “Я-Концепції” в управлінні. Наголосивши на важливості періодичного проведення самоаналізу, Людмила Пашко запропонувала низку вправ на самооцінювання, визначення лідерських якостей та емоційного лідерства, стратегії особистісного розвитку, що дало можливість слухачам проаналізувати власний лідерський потенціал та визначити напрями свого подальшого особистісно-професійного розвитку.

       Технології управління персоналом, які спрямовані на розвиток лідерства в колективі висвітлила професор кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії Інна Сурай, зосередивши увагу на розвитку інтелектуального, соціального та інституційного капіталу, формуванні та ефективному використанні сукупного трудового потенціалу та кадрового менеджменту. Доцент кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Валентина Гурієвська в ігровій формі пояснила особливості коучингу та його вплив на реалізацію лідерського потенціалу, зазначивши, що в даному аспекті коучинг представлено як додатковий ресурс організації, в якій кожний співробітник є унікальною творчою особистістю, здатною самостійно вирішувати багато завдань, проявляти ініціативу, здійснювати вибір, брати на себе відповідальність та приймати рішення. Під час практичної частини тренінгу слухачі провели дослідження власних цілей та ресурсів, які сприяють вирішенню конкретної проблеми.
    Питання розвитку політичного лідерства, його характеристики, сучасні концепції, функції та типи розкрила професор кафедри державної політики та суспільного розвитку Національної академії Лілія Гонюкова, проаналізувавши разом зі слухачами останні соціологічні дослідження із зазначених питань. Продовжуючи тематику розвитку політичного лідерства в Україні, директор Навчально-тренувального центру управління персоналом Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Олена Кир’янова розповіла про лідерські компетенції в державному управлінні, виокремивши два основних підходи до визначення компетенцій: опис виробничих завдань або очікуваних результатів роботи та опис поведінки, приділивши окрему увагу сфері міжособистісних відносин, зокрема, емпатії та соціальній відповідальності. 

    Під час лекції з елементами тренінгу професор кафедри державної служби та кадрової політики Національної академії Тетяна Василевська ознайомила слухачів з основними принципами етичного лідерства. Учасники семінару зазначили, що формат роботи семінару-тренінгу та професорсько- викладацький склад створили продуктивний практико-дискусійний майданчик для обговорення актуальних питань з розвитку лідерства, це дало можливість обмінятися думками, розвинути свій лідерський потенціал, отримати практичну та корисну інформацію, яку вони зможуть використати у своїй професійній діяльності.
    Завершальним етапом роботи семінару стало підведення підсумків та вручення свідоцтв про участь у тематичному короткостроковому семінарі.

Наша адреса

04050, Україна

м. Київ,

вул. Академіка Ромоданова, 12/2

Телефон/факс:

(044) 483-76-02

моб. тел.:

(050) 974 89 62,

(068) 765 70 18

© ІПКК НАДУ при Президентові України 

Proudly made by Wix.com

  • facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now