ГОШОВСЬКА ВАЛЕНТИНА АНДРІЇВНА

       Директор Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів, завідувач кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України, член спеціалізованої вченої ради та науково-методичної ради НАДУ при Президентові України, член-кореспондент Української Академії політичних наук, член Національної спілки журналістів України.

          Доктор політичних наук, кандидат філологічних наук (1983), професор (1993), Заслужений працівник освіти України, має багаторічний досвід роботи членом експертної ради Вищої атестаційної комісії України з державного управління.

         Народний депутат України кількох скликань, була Головою комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці, заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Перша в історії України жінка, яка обійняла високу посаду першого заступника Міністра оборони України.

         Започаткувала наукову школу з основ вітчизняного парламентаризму, очоливши першу в Україні кафедру парламентаризму та політичного менеджменту.

      Сфера наукових інтересів: державно-політичне управління, соціальна держава, теорія і практика парламентаризму, ґендерна політика у парламентській діяльності, політичні еліти, становлення української соціал-демократії, публіцистика.

          Автор і співавтор близько 70 законопроектів та постанов Верховної Ради України, понад 160 наукових та навчально-методичних праць, з них: 6 монографій, 2 підручники (в тому числі перший в Україні підручник у двох томах з основ вітчизняного парламентаризму) та 8 навчальних посібників.