НОВІ ЗАКОНОДАВЧІ ТА СТРАТЕГІЧНІ РАМКИ, СУЧАСНІ ПРАКТИКИ УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМИ РЕСУРСАМИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ ПУБЛІЧНОЇ СЛУЖБИ
25 листопада 2019 року відбувся круглий стіл на тему: «Нові законодавчі та стратегічні рамки, сучасні практики управління людськими ресурсами для розвитку парламентської публічної служби», організований проектом ЄС/ПРООН з парламентської реформи у співпраці з Верховною Радою України та Національною академією державного управління при Президентові України.
Спікерами круглого столу виступили керівник Апарату Верховної Ради України В’ячеслав Штучний, керівник програми «Добре врядування та демократизація», представництво ЄС в Україні Мартін Клауке, заступник постійного представника ПРООН в Україні Манал Фуані, директор Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів, завідувач кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної Академії, доктор політичних наук професор Валентина Гошовська, заступник керівника парламентського Офісу реформ, доктор наук з державного управління, професор В’ячеслав Толкованов.
У заході також взяли участь працівники Національної Академії, зокрема, Валентина Завалевська, Валентина Гурієвська, Лідія Даниленко, Лідія Костецька, Лілія Макаренко, Людмила Пашко, Інна Тамбулатова та інші представники держаних установ і недержавних організацій.
У вітальному слові керівник апарату Верховної Ради України Вячеслав Штучний наголосив про необхідність зміцнення інституційної спроможності та підвищення рівня ефективності й результативності діяльності Апарату Верховної Ради України та забезпечення співпраці з Науковою школою вітчизняного парламентаризму Національної академії державного управління при Президентові України.
Співголова та доповідач Валентина Гошовська презентувала навчально-методичні та наукові напрацювання колективу кафедри, вкотре, аргументовано та переконливо заявила про наявність вагомого науково-експертного потенціалу Національної академії державного управління при Президентові України, здатного сприяти розбудові парламентської публічної служби України, зростанню продуктивності, креативності й ефективності управління, виробленню новітніх підходів до управління людськими ресурсами у публічній службі.

За словами Валентини Гошовської у країнах Європейського Союзу є чітке розуміння того, що інтелектуальний потенціал – це основа добробуту суспільства, тому наука давно стала головним пріоритетом їхньої політики. Саме знання, а не їх імітація, мають бути головною конкурентною перевагою державних службовців в Україні.
В’ячеслав Штучний та В’ячеслав Толкованов засвідчили зацікавленість у співпраці з науковим середовищем Національної Академії і підтвердили готовність найближчим часом обговорити конкретні напрями співпраці з кафедрою парламентаризму та політичного менеджменту й закріпити цю взаємодію відповідними документами.
У результаті обговорення порушеної проблематики досягнуто домовленостей щодо:
-
запровадження нових практик з управління людськими ресурсами для подальшого розвитку Апарату Верховної Ради України;
-
укладання Меморандуму про співпрацю між Апаратом Верховної Ради України та Національною академією державного управління при Президентові України щодо здобуття системних знань за освітньою програмою з підготовки магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування», зокрема, нормативної дисципліни «Парламентаризм» та програмами підвищення кваліфікації.