Підвищення кваліфікації трудових арбітрів і незалежних посередників

Національної служби посередництва і примирення.

       В Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України (далі – Інститут) 13 жовтня  2014 року у рамках окремої навчальної програми розпочався черговий цикл підвищення кваліфікації трудових арбітрів і незалежних посередників Національної служби посередництва і примирення.

 

     У відкритті навчання взяв участь Голова Національної служби посередництва і примирення Олександр Окіс. У вступному слові директор Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів, завідувач кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії Валентина Гошовська привітала слухачів з початком навчання та зазначила, що підвищення кваліфікації та професійна підготовка на основі компетентнісного підходу з урахуванням останніх наукових та практичних розробок, є основою забезпечення ефективної діяльності органів держави влади.

          На думку Олександра Окіса, в Україні необхідно сформувати ефективний механізм вирішення трудових спорів на основі європейських стандартів та передового світового досвіду, що стане основою для нової моделі, в якій організації роботодавців та профспілки відіграватимуть важливу роль і нестимуть відповідальність у вирішенні спорів, а держава забезпечуватиме основні правила і засоби остаточного їх врегулювання. Якісно зміниться і роль НСПП у зв’язку з розширенням її повноважень і функцій.

 

        У рамках навчання трудових арбітрів і незалежних посередників в Інституті передбачено проведення тематичних зустрічей, круглих столів, практичних занять за участю як провідних науковців Національної академії, так і керівників центральних органів виконавчої влади.