Засідання Координаційної ради з надання методичної
допомоги регіональним та галузевим закладам підвищення кваліфікації

 

     16 травня 2014 року в Національній академії державного управління при Президентові України (далі – Національна академія) у рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Місцеве самоврядування – основа сталого розвитку України» проведено засідання експертної групи Координаційної ради з надання методичної допомоги регіональним та галузевим закладам підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів (далі – експертна група Координаційної ради).

     У засіданні взяли участь начальник відділу з питань державної служби, професійного навчання, урядових нагород Департаменту кадрового забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України Геннадій Анікін; представники структурних підрозділів Національної академії та її регіональних інститутів державного управління, Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів, керівники центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та інші фахівці та експерти з питань підвищення кваліфікації.

     Вітаючи учасників засідання, заступник Голови Координаційної ради, директор Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Валентина Гошовська наголосила, що сьогодні керівники закладів системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування мають чітко усвідомлювати основні завдання державної політики, правильно розставляти пріоритети розвитку, бути ініціативними та оперативно реагувати на нові виклики сьогодення. Валентина Гошовська ознайомила учасників заходу з досвідом впровадження у підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування компетентнісного, особистісно-орієнтованого, практико-орієнтованого та інших сучасних підходів; акцентувала увагу, що у рамках співпраці Інституту та Офісу зв’язків НАТО в Україні, розроблено навчально-методичний комплекс короткострокового семінару з питань національної безпеки і оборони.

     Перший  заступник  директора  Інституту  Наталія  Ларіна  розповіла  про  використання  інноваційних   освітніх технологій у підвищенні кваліфікації; підкреслила результативність їх впровадження в управлінську діяльність керівниками установ на засадах інноваційного освітнього менеджменту.

      Про   перспективи    розвитку    громадянських    компетентностей  в   Україні   у рамках  реалізації    швейцарсько -українського проекту учасників заходу проінформувала завідувач кафедри управління освітою Національної академії Наталія Протасова та запросила всіх до подальшої співпраці.

    У ході роботи експертної групи Координаційної ради також порушувалися питання щодо врегулювання статусу регіональних центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування; впровадження Типового положення про дистанційну форму підвищення кваліфікації зазначеної категорії осіб тощо. Під час обговорення зазначених питань, директор Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування Богдан Волошинський звернув увагу, що у нових редакціях законів України “Про вищу освіту”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про державну службу” відсутнє визначення центрів підвищення кваліфікації державних службовців, як закладів післядипломної освіти. Начальник відділу з питань державної служби, професійного навчання, урядових нагород Департаменту кадрового забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України Геннадій Анікін зазначив, що це питання планується вирішити під час прийняття Закону України “Про післядипломну освіту” та запропонував опрацювати проект і надати відповідні пропозиції для внесення змін.

   Засідання експертної групи Координаційної ради пройшло у форматі конструктивного діалогу. За результатами роботи ухвалено відповідне рішення.

Документи Координаційної ради