V Всеукраїнcький круглий стіл

«Конституційні засади консолідації українського суспільства»

    14 червня 2018 року в рамках навчальної програми з нагоди 22-ї річниці прийняття Конституції України, яка закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, врахувала історичний досвід українського народу і кращі світові традиції, в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів спільно з кафедрою парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії проведено круглий стіл «Конституційні засади консолідації українського суспільства».

         

        Сучасне українське суспільство, на долю якого за останні роки випали величезні потрясіння й піднесення, яке, за словами Михайла Грушевського, переживає «хвилі, які випадають народові раз на всю його історію, або й зовсім не випадають», все частіше звертається до історичної минувшини, історичного досвіду.

       У центрі уваги учасників круглого столу - Конституція України, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України, її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність, фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу; професійна діяльність державних службовців, яка здійснюється в межах Конституції.     

    Мета заходу: розширення знань про місію Конституції як основного закону України у процесах консолідації українського суспільства; напрацювання рекомендацій органам публічної влади щодо активізації їх участі у цьому процесі.

           Модератори комунікативного заходу:

Лілія Григорович, доцент кафедри парламентаризму та політичного менеджменту, к.філос.н., заслужений працівник охорони здоров’я України, народний депутат України ІІ–VI скликань;

Лідія Даниленко, професор кафедри парламентаризму та політичного менеджменту, д.пед.н., професор;

Ростислав Марчук, доцент кафедри парламентаризму та політичного менеджменту, к.ю.н., доцент.

       До  участі  у  круглому  столі  запрошено вітчизняних науковців, експертів з питань публічного управління, парламентаризму та політичного менеджменту, слухачів Інституту, аспірантів, здобувачів та докторантів кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії, магістрів спеціальності «Публічне управління та адміністрування», спеціалізації «Політичне управління суспільним розвитком».

      У розкритті теми заходу взяли участь: Юрій Кальниш, професор кафедри парламентаризму та політичного менеджменту, д.держ.упр., проф.; Людмила Пашко, професор кафедри парламентаризму та політичного менеджменту, д.держ.упр., проф.; Валентина Гурієвська, доцент кафедри парламентаризму та політичного менеджменту, к. держ.упр; Наталія Гнатенко, доцент кафедри парламентаризму та політичного менеджменту, к.політ.н.; Олена Антонова, докторант кафедри парламентаризму та політичного менеджменту, к.держ.упр.; Оксана Лященко, провідний фахівець Інституту експертно-аналітичних та аналітичних досліджень, аспірант кафедри парламентаризму та політичного менеджменту.

     Долучились до обговорення теми круглого столу слухачі Національної академії – Віталій Мельничук, заступник Голови Чернівецької обласної ради; Олександр Дибов, заступник генерального директора з правової роботи ОКП «Донецьктеплокомуненерго» та Дмитро Нікітін, юрисконсульт зазначеного підприємства та інші учасники.

        Кожен  присутній  мав  можливість  висловити  свої  погляди,  як  активний  учасник  заходу  та  учасник реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право», оголошеного у 2018 році в Україні проектом формування правової культури та свідомості у суспільстві, підвищення рівня знань громадян щодо механізмів захисту своїх прав.

       Акцент обміну думками змістився до обговорення того, що Конституція закріплює в Україні засади державної політики, спрямованої на забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя.

      Лілія Григорович, народний депутат України ІІ–VI скликань, у своєму виступі окреслила питання становлення і розвитку державної служби в Україні, 100-річчя запровадження якої відзначається у цьому році, відзначила внесок Національної академії та її структурних підрозділів у підготовку фахівців у сфері державного управління, а також акцентувала увагу присутніх на перспективних завданнях щодо подальшого формування корпусу патріотичних і високо компетентних державних службовців.

          Учасники заходу обговорили актуальні питання органічного конституціоналізму, означили, що Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Однак наголосили, що текст Конституції потребує реформування, яке повинно зміцнити підвалини єдності суспільства та закласти основу для формування сучасної політичної нації; окреслили, що питання природних прав та інтересів людини мають стати державною політикою шляхом забезпечення широкої участі громадських формувань та організацій, а діяльність представників органів влади має керуватись принципом державності, сповідувати європейські цінності, здійснювати реформи задля сталого розвитку Української держави та задовольняти потреби громадян в якісних управлінських послугах.

Наша адреса

04050, Україна

м. Київ,

вул. Академіка Ромоданова, 12/2

Телефон/факс:

(044) 483-76-02

моб. тел.:

(050) 974 89 62,

(068) 765 70 18

© ІПКК НАДУ при Президентові України 

Proudly made by Wix.com

  • facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now