Круглий стіл

“Реалізація конституційних прав громадян України: 

вимір сучасності”

 

       Актуалізація питання реалізації конституційних прав громадян України з огляду на зміни конституційних процесів в Україні зумовила необхідність проведення круглого столу “Реалізація конституційних прав громадян України: вимір сучасності”, який відбувся 11 червня 2014 року в Національній академії державного управління при Президентові України за ініціативою кафедри парламентаризму та політичного менеджменту, у рамках навчання слухачів за професійною програмою уперше прийнятих на державну службу (протягом першого року їх роботи) державних службовців за участю науково-педагогічних працівників кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії.

     У заході взяли участь директор Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів, завідувач кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії Валентина Гошовська; перший заступник директора Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів НАДУ при Президентові України Наталія Ларіна; професори кафедри парламентаризму та політичного менеджменту НАДУ при Президентові України: Юрій Кальниш, Людмила Пашко, Лідія Даниленко, Ростислав Марчук, Михайло Газізов, науково-педагогічні працівники, докторанти, аспіранти та слухачі цієї ж кафедри.

    Під час круглого столу обговорювалися питання сучасного конституційного процесу. Зокрема, професор кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Юрій Кальниш зазначив, що конституційний процес є основоположним для державотворення і Україна має стати на шлях модернізації основного закону. Серед нових концептуальних засад конституційного процесу такі: конституція не повинна бути дітищем політики; конституція не повинна бути дітищем юристів; Конституційна Асамблея має бути переформатована; має бути проведено всенародне обговорення конституції; конституція має бути затверджена референдумом; Україна має стати парламентською республікою; конституція повинна містити реальні гарантії прав і свобод громадян, а не декларативні; має бути чітка конституційна відповідальність держави; гарантом конституції має бути Конституційний Суд України прямої юрисдикції.

       Модератор заходу завідувач кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії Валентина Гошовська акцентувала увагу присутніх на необхідності модернізувати Конституцію України. На її думку, важливим для укріплення правової та соціальної держави є посилення гарантій та конкретизація прав і свобод громадян, а також уточнення носіїв прав та свобод.

   Загальним виборчим правам присвятив свій виступ професор кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії Ростислав Марчук. Ретроспектива конституційних процесів в Україні була представлена професором кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії Лідією Даниленко. На її переконання, більшість конституційних змін в Україні направлені на незалежність України.

Професор кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Людмила Пашко презентувала учасникам наукового зібрання бачення морально-ціннісного аспекту діяльності держави.  Зокрема, була висловлена думка, що держава має бути організатором соціального партнерства.

     Активну участь в обговоренні питання щодо ідеальної виборчої системи України взяв голова Новосанжарської районної ради (Полтавська обл..) Супрун Геннадій Іванович, який вказав на необхідність становлення мажоритарної виборчої системи на рівні міст та районів. Його позиція була підтримана учасниками круглого столу.

Наша адреса

04050, Україна

м. Київ,

вул. Академіка Ромоданова, 12/2

Телефон/факс:

(044) 483-76-02

моб. тел.:

(050) 974 89 62,

(068) 765 70 18

© ІПКК НАДУ при Президентові України 

Proudly made by Wix.com

  • facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now