ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

31 січня 2017 року в Інституті у рамках підвищення кваліфікації державних службовців проведено Всеукраїнський круглий стіл на тему: «Консолідоване суспільство: виклики, прогнози, переваги», присвячений Дню Соборності України, за участю вітчизняних експертів з питань державного управління, парламентаризму та політичного менеджменту.
Круглий стіл організовано працівниками Інституту спільно з кафедрою парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії з метою визначення та обґрунтування викликів (загроз), переваг, прогнозів та пропозицій щодо зміцнення національної єдності й консолідації українського суспільства.
Модератором заходу виступила професор кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України, д.пед.н., проф. Лідія Даниленко.
Під час круглого столу обговорювались питання:
-
консолідації суспільства в умовах перманентної політичної кризи: політико-правовий та соціально-психологічний аспекти;
-
гуманітарно-ідеологічних та ціннісних параметрів розвитку державності: виклики та шляхи запобігання деструктивізації унітаризму;
-
громадянської активності в українському державотворенні та процесах зміцнення національної єдності.

Захід проходив у форматі панельної дискусії за активної участі професорсько-викладацького складу кафедри парламентаризму та політичного менеджменту:
Юрія Кальниша (“Конституція України як системоутворюючий елемент Соборності Української держави”);
Лілії Григорович (“Ціннісні аспекти консолідації українського суспільства”;
Лідії Даниленко (“Моральність суспільства – основа його консолідації”);
Людмили Пашко (“Публічні цінності як стратегія консолідації українського суспільства”);
Інни Сурай (“Суперечності ліберальної демократії”);
Валентини Гурієвської (“Психологічні аспекти соборності України в умовах перманентної політичної кризи”);
Тетяни Новаченко (“Морально-ціннісні пріоритети керівництва як соціальний капітал сучасного українського суспільства”);
Юлії Кисіль (“Україна в умовах російської військової агресії”).
На думку науковців, зміцнення національної єдності й консолідація українського суспільства вимагають від органів влади та громадськості:
-
дотримання виконання політичної складової, зокрема в контексті збереження і зміцнення соборності України як демократичної соціальної держави та європейських цінностей, морально-етичних принципів у щоденній професійній діяльності на благо української громади та в ім’я збереження цілісності України;
-
застосування демократичних принципів гуманності, толерантності у процесі взаємозацікавленої комунікативної взаємодії з пересічними українцями;
-
відповідального виконання своїх повноважень з метою забезпечення консолідації українського народу навколо ідеї унітарної соборної Української держави.
За підсумками роботи круглого столу учасники прийшли до спільного висновку, що:
-
«Українська державність ґрунтується на політиці миру, добросусідства, соборності, а не імперських амбіцій та військової агресії».
-
«Українці цінують соборність як духовну єдність народу, зберігають українські традиції».
-
«Громадяни України цінують свободу, незалежність, демократію».


