Дерегуляція як основа державного управління європейського типу

       У рамках навчання 16 лютого 2016 року в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії відбулась тематична зустріч “Стан реалізації державної регуляторної політики” за участю Голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної.

      Очільниця Служби ознайомила слухачів з основними аспектами реалізації регуляторної політики, зокрема, щодо моніторингу застосування законодавства, проведення аналізу, експертизи та погодження проектів регуляторних актів, здійснення контролю за дотриманням органами ліцензування та дозвільними органами вимог законодавства.

Ксенія Ляпіна наголосила, що державна політика дерегуляції господарської діяльності є одним з основних елементів практичної імплементації нової

К.Ляпіна підвищення кваліфкації

моделі розвитку України, невід’ємною складовою європейської інтеграції та спрямована на якісне й стале поліпшення бізнес-клімату в Україні, його поступове наближення до найкращих європейських практик.

“Інституційне забезпечення аналізу регуляторного впливу можливе лише за рахунок прийняття раціональних рішень з дотриманням балансу інтересів бізнесу, громадян та держави”, – сказала Ксенія Ляпіна.

Голова Служби презентувала оновлену методику здійснення аналізу регуляторного впливу, в якій йдеться про необхідність обраховувати витрати малого бізнесу на виконання державного регулювання, так званий М-тест (SMI test).

Як зазначила Ксенія Ляпіна, – сама методика проведення М-тесту є чітко структурованою і дозволяє максимально легко (покроково) і повно оцінити витрати прямих і адміністративних (інформаційних) витрат, які понесе малий бізнес при виконанні відповідного регулювання; за допомогою М-тесту можна обрахувати витрати бізнесу від запровадження нового регулювання; М-тест дозволить виявити та вчасно зупинити регулювання, що руйнують або стримують бізнес й застосовується, якщо регулювання поширюється більше, ніж на 10 % бізнесу.

На завершення зустрічі Ксенія Ляпіна підвела підсумки дерегуляції за 2015 рік, окреслила пріоритети на 2016 рік та надала кваліфіковані відповіді й роз’яснення на запитання слухачів.

Наша адреса

04050, Україна

м. Київ,

вул. Академіка Ромоданова, 12/2

Телефон/факс:

(044) 483-76-02

моб. тел.:

(050) 974 89 62,

(068) 765 70 18

© ІПКК НАДУ при Президентові України 

Proudly made by Wix.com

  • facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now