МУНІЦИПАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ТА МІСЬКИЙ РОЗВИТОК:

ОБМІН ДОСВІДОМ, КРАЩІ ПРАКТИКИ

         В Інституті з 6 по 9 лютого 2018 року проходив другий етап міжнародного проекту «Професіоналізація та стабілізація управління українським комунальним господарством-ІІ» (далі – Проект), який є дієвим продовженням намірів, підписаних між Національною академією державного управління при Президентові України (далі – Національна академія) та Університетом прикладного менеджменту м. Мангайм, Німеччина.

Відкрили захід перший заступник директора Інституту Наталія Ларіна та професор, доктор Університету прикладного менеджменту, м. Мангайм Ларс Кастеллуччі. Заступник очільника Інституту подякувала координаторам за плідну співпрацю щодо реалізації завдань міжнародного Проекту, наголосила на важливості вивчення досвіду Німеччини щодо політики інтегрованого міського розвитку як успішної моделі трансформації міста; принципів роботи з громадським простором та тенденцій розвитку муніципального управління, зауважила на доцільності використання елементів німецької системи стратегічного муніципального управління в Україні.

   Модератор навчального модуля “Муніципальне управління та міський розвиток” (06 - 07лютого 2018 року) професор, доктор Університету прикладного менеджменту м. Мангайм Ларс Кастеллуччі, презентував учасникам семінару актуальні напрацювання щодо основоположних принципів муніципального управління та міського розвитку; окреслив важливість історичної вертикалі та основних векторів розвитку заснованих міст; визначив рушійні напрями та тенденції, направлені на розвиток сучасного муніципального управління.

    Доктор Університету прикладного менеджменту м. Мангайм акцентував увагу учасників семінару на важливості вивчення і обговорення основних проблем і подій міста; відповідної реакції муніципалітетів на них, необхідності розробки SWOT-аналізу для своєї муніципальної адміністрації з метою визначення сильних та слабких сторін управління; можливостей розв’язання нагальних проблем міста та уникнення ризиків у майбутньому; системного моделювання стратегічного планування розвитку міста на основі зібраних статистичних даних з метою успішного протистояння викликам.

      У рамках реалізації Проекту змістовно насиченою відбулась зустріч президента Національної академії Василя Куйбіди з професором, доктором Університету прикладного менеджменту м.Мангайм Ларсом Кастеллуччі. У ході зустрічі зазначались позитивні тенденції співпраці, що дозволить, і в подальшому, забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців серед тренерів з питань управління містом, на яких буде покладена важлива функція здійснення освітньої програми з підвищення кваліфікації у галузі місцевого самоврядування для керівників місцевих громад в Україні.   

       Глава організаційного та кадрового відділу муніципалітету м. Мангайм, доктор Герхард Мерзманн, у своїй презентації модуля “Політика управління персоналом в управлінні містом” (08- 09 лютого 2018 року), зосередив увагу учасників Проекту на концептуальних основах управління персоналом в управлінні містом; положеннях, які передбачають розробку діяльності кадрів; ознайомив з техніками, прийомами та інструментами підготовки та виконання стратегії управління персоналом; подав методику та характеризував політику управління персоналом в управлінні містом на базі законодавства та національної специфіки.   

         Спікер характеризував сучасні концепції систем управління персоналом в управлінні містом, які базуються на принципах і методах адміністративного управління, а також всебічного розвитку особистості і теорії людських відносин.

    Доктор Герхард Мерзманн зазначив про важливі аспекти у реалізації політики управління персоналом - наявності висококваліфікованих кураторів; використання гнучких систем організації роботи; розроблення посадових інструкцій із збалансованими правилами та обов'язками; використання різних видів оплати праці залежно від рівня кваліфікації, досвіду, оволодіння новими методами роботи.

    З багаторічного досвіду роботи керівника організаційного та кадрового відділу муніципалітету м. Мангайм пан Герхард зауважив на важливому значенні у політиці управління персоналом в управлінні міста - наявності розробки та застосування чітких підходів до оцінки роботи службовців і управлінського апарату.

  У донесенні інформації слухачам Проекту модератори застосовували інтерактивні та активні методи навчання.

    Учасники Проекту - працівники Національної академії та тренери із питань управління містом, представники регіонів України, отримали актуальну інформацію, розглянули завдання органів місцевої самоврядування щодо місцевого розвитку та політики управління персоналом в управлінні містом, взяли участь у дискусіях, обміні досвідом та обговоренні кращих практик щодо визначення найуспішніших проектів інтегрованого розвитку в українських містах, перспектив подальшої співпраці.

    Після завершення презентацій модулів зазначеного заходу слухачі Проекту висловили подяку спікерам та окреслили організаційні питання третього етапу реалізації міжнародного проекту «Професіоналізація та стабілізація управління українським комунальним господарством-ІІ», який заплановано на березень місяць 2018 року.

Наша адреса

04050, Україна

м. Київ,

вул. Академіка Ромоданова, 12/2

Телефон/факс:

(044) 483-76-02

моб. тел.:

(050) 974 89 62,

(068) 765 70 18

© ІПКК НАДУ при Президентові України 

Proudly made by Wix.com

  • facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now