Коучинг та зв’язки

     В Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії у рамках міжнародного проекту “Професіоналізація та стабілізація управління українським комунальним господарством” 19-20 травня 2016 року проведено четвертий із запланованих 10-ти тематичних короткострокових семінарів “Коучинг та зв’язки” для міських голів.

 

     У роботі заходу взяли участь перший заступник директора Інституту Наталія Ларіна, доцент Університету Прикладного Менеджменту м. Мангайм Федеративної Республіки Німеччини Томас Браун, міські голови – переможці конкурсу міжнародного проекту, працівники Інституту, представники кафедри парламентаризму та політичного менеджменту, кафедри регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом Національної академії.

   Під час семінару Томас Браун ознайомив учасників з різними підходами до тлумачення поняття коучингу, його основами, структурною моделлю, послідовністю, фазами «коуч-моделі», процесом коучингу за Хольтберндом та Кочанеком, «чемоданом» методів й інструментів коучингу, техніками постановки питань, інструкцією з колегіального обговорення випадків. Також розглянули практичні аспекти застосування коучингу в управлінській діяльності як по відношенню до співробітників у місцевому самоврядуванні, так і особисто до керівників.

   Крім того, міські голови випробували на практиці одну з моделей коучингу – колегіальне консультування – коли група поділилася на учасників внутрішнього кола (суб’єкти, які визначали проблемну ситуацію та колегіальні консультанти) та учасників зовнішнього кола (спостерігачі, які забезпечували зворотній зв’язок). У ході обговорення нових умов управлінської діяльності учасники семінару визначали найважливіші задачі, які потребують якнайшвидшого вирішення, розробили схему їх запровадження та встановили необхідні умови створення ефективних мереж взаємозв’язку.

   Активну участь у роботі семінару виявили Канівський міський голова Черкаської області Ігор Ренькас, Славутський міський голова Хмельницької області Василь Сидор, заступник Острозького міського голови Рівненської області Оксана Ситницька, заступник Житомирського міського голови Житомирської області Микола Костриця, радник Чернівецького міського голови Чернівецької області Степан Руденко та інші учасники.

   На завершення, міські голови висловили вдячність Томасу Брауну за змістовне та конструктивне проведення особистісного тренінгу.