«Професіоналізація та стабілізація управління

українським комунальним господарством-ІІ»

       В Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України 12 грудня 2017 року розпочав роботу другий етап міжнародного проекту «Професіоналізація та стабілізація управління українським комунальним господарством-ІІ», який став продовженням підписаного 14 травня 2015 року Листа про наміри між Національною академією державного управління при Президентові України з Університетом прикладного менеджменту, м. Мангайм, Німеччина, за ініціативою Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів  (перший 

етап проекту був успішно реалізований упродовж 2015-2016 рр., спрямований на підвищення управлінської компетентності 15 осіб зі складу міських голів міст України. Навчання проводилося за двома напрямами: на базі Інституту Національної академії викладачами Університету прикладного менеджменту в м. Києві було проведено 10 тематичних короткострокових семінарів з питань управління містом; на базі Університету прикладного менеджменту було проведено 2 семінари, зокрема. стажування в м. Мангайм).

 Мета Проекту – створення розгалуженої мережі, що відповідатиме напрямам реформи з децентралізації та модернізації публічного управління в Україні; підготовка тренерів, консультантів та експертів у сфері професійного навчання з питань управління містом та подальшої підготовки майбутніх консультантів консалтингових центрів у регіонах та м. Києві.

     У відкритті заходу взяли участь президент Національної академії державного управління при Президентові України Василь Куйбіда, директор Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Валентина Гошовська, координатор Проекту від Університету прикладного менеджменту м. Мангайм Кетрін Шефер, керівник проекту від Національної академії, перший заступник директора Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Наталія Ларіна, лектор Університету прикладного менеджменту навчального модуля «Муніципальне самоврядування», доктор наук, почесний професор Німецького університету управлінських наук, Гуннар Швартінг, учасники Проекту – переможці конкурсу, які пройшли конкурсний відбір та працівники Національної академії.

       У своєму виступі Василь Куйбіда підкреслив, що вивчення досвіду європейських країн в організації муніципального управління дозволить забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців серед тренерів із питань управління містом, на яких буде покладена важлива функція здійснення освітньої програми з підвищення кваліфікації у галузі місцевого самоврядування для керівників місцевих громад в Україні.

      Валентина Гошовська подякувала координаторам Проекту від Університету прикладного менеджменту за плідну співпрацю у реалізації міжнародного проекту; наголосила на важливості вивчення досвіду Німеччини у здійсненні муніципальної політики; висловила сподівання, що ініціативи, запропоновані у рамках реалізації спільного проекту, дозволять підвищити спроможність органів місцевого самоврядування, відповідатимуть сучасним виклики щодо ефективного вирішення проблем територіальних громад, а також матимуть позитивний вплив на процеси децентралізації в Україні, що сприятиме розробці нових підходів до розвитку професіоналізму в публічному управлінні, зважаючи на кращий європейський досвід і практики.

  Координатор Проекту від Університету прикладного менеджменту м. Мангайм Кетрін Шефер подякувала співорганізаторам з української сторони за сприяння в організації семінарів та зазначила, що основною місією Проекту є розвиток компетентностей та надання позитивного досвіду і знань щодо реалізації політики муніципального самоуправління.

     Президент Національної академії вручив Кетрін Шефер подяки за плідну співпрацю та прекрасну роботу в Проекті щодо підвищення кваліфікації керівників вищої ланки на місцевому рівні від Національної академії для керівництва Університету прикладного менеджменту м. Мангайма.

       Цього ж дня, відповідно до узгодженого плану заходів щодо реалізації Проекту, розпочався семінар “Муніципальне самоврядування в Німеччині” (12-13 грудня 2017 року) під модераторством Гуннара Швартінга, який акцентував основну увагу учасників на законодавчій базі, що регулює основи місцевого самоврядування в Німеччині; позиціях місцевих органів влади у федеративній державі; управлінні та визначенні завдань місцевого органу влади; важливих принципах бюджетної політики й управління економікою, муніципального фінансового планування; особливостях зовнішньої та внутрішньої організації місцевого органу влади; видах муніципальних суверенітетів, планування та регламентів; ключових напрямах, проблемах і факторах успіху міжмуніципального співробітництва, нормах Кодексу публічного корпоративного управління та значенні муніципальних підприємств і компаній у комунальному господарстві.

           Навчання   тренерів   із    питань    управління    містом    буде проходити в Інституті з 12 по 15 грудня 2017 року, зокрема, семінари на теми:

       «Місцеве     самоврядування     (органи     комунального самоуправління) в Німеччині» професор, доктор Гуннар Швартінг (12-13 грудня 2017 року);

            «Фінансування    в     територіальних     громадах»,     професор   Уве Гохмут   (14-15 грудня 2017 року).

      Наступне  навчання  відбудеться 06-09 лютого 2018 року за темами: «Муніципальне управління та міський розвиток», «Політика управління персоналом в управлінні містом».

     Усі учасники Проекту висловили щирі слова вдячності за надану можливість співпрацювати в одній команді задля його успішної реалізації, вчитися професійному управлінню за німецькими методиками, які визнанні найкращими у всьому світі, розвивати компетентності, поширювати та впроваджувати кращі європейські практики у діяльність органів місцевого самоврядування в Україні.

Наша адреса

04050, Україна

м. Київ,

вул. Академіка Ромоданова, 12/2

Телефон/факс:

(044) 483-76-02

моб. тел.:

(050) 974 89 62,

(068) 765 70 18

© ІПКК НАДУ при Президентові України 

Proudly made by Wix.com

  • facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now