ПРІОРИТЕТИ БЕЗПЕКОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ У КОНТЕКСТІ СПІВПРАЦІ

З НАТО БУЛИ ОБГОВОРЕНІ В ІНСТИТУТІ ПІД ЧАС ДВОДЕННОГО СЕМІНАРУ

     В  Інституті  3-4  грудня  2015  року  у  співпраці  з  кафедрою глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою проведено тематичний короткостроковий семінар “Пріоритетні напрями безпекової політики України. Розвиток конструктивного партнерства з НАТО”.

    Розпочав роботу семінару перший віце-президент Національної академії Анатолій Савков, наголосивши на актуальності питань національної безпеки у складний соціально-економічний період для нашої країни.

    Про роль місії НАТО в запобіганні конфліктам у світі та протидії міжнародному тероризму, пріоритети Північноатлантичного альянсу у сфері енергетичної безпеки розповів завідувач відділу енергетичної та ядерної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень, Голова Робочої групи з питань співробітництва з країнами-членами НАТО у сфері енергетичної безпеки Олександр Суходоля.

   У рамках семінару відбулася зустріч слухачів із Надзвичайним і Повноважним Послом Литви в Україні Маріусом Януконісом, який висвітлив напрями співпраці між Україною і Литвою та основні завдання й місію контактного Посольства НАТО в Україні, які до 31 грудня 2016 року виконує Диппредставництво Литви в Україні.

   «Це – не символічна функція. Литві доручена особливо важлива роль, тому ми намагатимемось активно долучитись до зміцнення зв’язків і співробітництва НАТО з Україною і заохочувати прагнення до євроатлантичної інтеграції. Впевнений, що незалежна, суверенна і стабільна Україна невід’ємно пов’язана з безпекою євроатлантичного простору», – зазначив Маріус Януконіс.

   Дипломат поінформував про створення шести нових командних пунктів НАТО у східно- та ценральноєвропейських країнах: Польщі, Румунії, Болгарії, Латвії, Литві та Естонії, які будуть сприяти застосуванню сил швидкого реагування НАТО та координації військових навчань; поділився досвідом співпраці Литви із НАТО, наголосивши, що питання вступу до Північноатлантичного альянсу залежить від високопосадовців, політичних лідерів і, найголовніше, – українського народу.

     У ході роботи семінару висвітлено наступні актуальні питання:

  Україна в сучасній системі міжнародних відносин. Геополітичні виклики та загрози для України в контексті інтеграційних процесів;

     Роль НАТО у формуванні сучасної системи міжнародної безпеки;

     Політико-правові засади співробітництва України та НАТО;

     Еволюція поглядів керівництва НАТО та ЄС на гібридну війну;

  Кібербезпека країн НАТО в умовах гібридної війни: досвід для України;

      Міграція та міграційна політика в Україні.

   Для висвітлення вищезазначених питань були залучені провідні науковці та експерти: директор Інституту політичного аналізу і міжнародних досліджень Сергій Толстов, завідувач кафедри політології та соціології Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Володимир Смолянюк, головний науковий співробітник сектору проблем людського розвитку відділу соціальної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Олена Малиновська; викладачі кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національної безпеки Національної академії – заступник завідувача кафедри Рена Марутян, професор Володимир Мандрагеля, доцент Олег Пошедін.

 

Наша адреса

04050, Україна

м. Київ,

вул. Академіка Ромоданова, 12/2

Телефон/факс:

(044) 483-76-02

моб. тел.:

(050) 974 89 62,

(068) 765 70 18

© ІПКК НАДУ при Президентові України 

Proudly made by Wix.com

  • facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now