
Тематична зустріч
“Основні напрями реалізації державної соціальної політики” першого заступника Міністра соціальної політики України Василя Шевченка
з головами районних державних адміністрацій
У рамках навчання голів районних державних адміністрацій 7 червня 2016 року в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії відбулась тематична зустріч “Основні напрями реалізації державної соціальної політики” за участю першого заступника Міністра соціальної політики України Василя Шевченка.
Посадовець ознайомив слухачів з механізмами формування, основними напрямами і пріоритетами соціальної політики на сучасному етапі розвитку українського суспільства, зазначивши, що соціальна політика спрямована, в першу чергу, на створення умов для реалізації соціального потенціалу людини й сприятливої соціальної атмосфери, стабілізацію суспільно-політичної системи та соціальної сфери – освіти, охорони здоров’я, науки, культури, житлово-комунального господарства шляхом об’єднання зусиль усіх гілок та рівнів публічної влади, а також широкої підтримки з боку громадянського суспільства у розв’язанні соціальних потреб і проблем соціальних груп та територіальних громад; адекватного розмежування повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації, відповідальності за якість та розвиток соціальної інфраструктури, надання якісних та доступних публічних послуг.
Перший заступник Міністра соціальної політики України наголосив, що з метою забезпечення ефективного управління діяльністю об’єднаних територіальних громад відповідно до законів України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, “Про місцеве самоврядування в Україні” Міністерством соціальної політики України розроблені та затверджені Методичні рекомендації щодо виконання власних (самоврядних) повноважень об’єднаної територіальної громади у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей на підставі норм законодавчих актів з питань соціального захисту населення.
“Саме на місцеві органи влади покладено вирішення значної частки соціальних питань, які стосуються усіх сфер суспільного життя. Влада повинна реалізовувати основні ресурси – управління, відповідальність і безпосередньо приймати рішення в громаді, прописувати соціальні функції, які реально надаються на місцевому рівні. Система профілактики повинна прийти на зміну системі звернень громадян. Людям частіше не вистачає уваги, а не факту надання послуг. Влада повинна планувати перспективи розвитку з урахуванням всіх зовнішніх і внутрішніх чинників, надавати соціальні послуги, підвищуючи ефективність консультування використовуючи технічне та програмне забезпечення. Ще одним важливим кроком є зміна системи податків та адміністрування, забезпечення принципу відповідності повноважень їх матеріальним ресурсам в ході децентралізації державної влади, що сприятиме економічній активності населення на місцевому рівні, ефективній реалізації соціальної політики у територіальній громаді – сказав Василь Шевченко.
На завершення зустрічі перший заступник Міністра соціальної політики України надав кваліфіковані відповіді й роз’яснення на запитання голів районних державних адміністрацій та висловив сподівання на ефективне співробітництво.

